Aktualności

Zatankował paliwo i odjechał, chwilę później został zatrzymany przez Policję

Data publikacji 04.03.2019

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali 29-letniego kierowcę samochodu osobowego, który chwilę wcześniej zatankował paliwo i nie płacąc odjechał. Mężczyzna odpowie za kradzież oraz naruszenie przepisów ruchu drogowego.

W ostatni piątek, na jednej ze stacji benzynowych w Ciechanowie, doszło do kradzieży paliwa za kwotę kilkuset złotych. Dyżurny ciechanowskiej policji natychmiast po otrzymaniu informacji o tym fakcie przekazał ją dalej do wszystkich patroli. Podał opis sprawcy i samochodu jakim miał się poruszać. Pojazd odpowiadający opisowi policjanci ruchu drogowego zauważyli w miejscowości Morawy Laski. Po zatrzymaniu do kontroli drogowej okazało się, że samochodem kierował 29-letni mieszkaniec pow. makowskiego. Szybko potwierdziło się, że to właśnie kierujący skodą, który miał zasłonięty taśmą izolacyjną nr rejestracyjny, jest sprawcą kradzieży paliwa.

Policjanci sprawdzili bagażnik zatrzymanego do kontroli pojazdu skoda, w którym znaleźli trzy kanistry wypełnione paliwem. Zbiorniki ze skradzionym paliwem zostały zabezpieczone, a 29-letni mieszkaniec pow. makowskiego usłyszał zarzut kradzieży oraz naruszenia przepisów prawa o ruchu drogowym.

 

J.B.

Powrót na górę strony