Aktualności

Ciechanowscy policjanci uratowali bezdomnego przed zamarznięciem

Data publikacji 10.02.2019

Dzięki informacji przekazanej przez mieszkańca miejscowości Kownaty Borowe, ciechanowscy funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo Interewncyjnego uratowali przed zamarznięciem 39-letniego bezdomnego. Dla policjantów było oczywiste, że muszą go odwieźć do ośrodka dla osób bezdomnych. Pozostawienie go samego bez pomocy oznaczałoby zagrożenie dla jego życia.

W dniu 7 lutego br. po godzinie 20:00 w związku ze zgłoszeniem pobytu na jednej z posesji w Kownatach Borowych mężczyzny pod wpływem alkoholu - niezwłocznie zainterweniowali patrolowcy. Na miejscu ustalili, że jest to osoba bezdomna szukająca schronienia. W trosce o jego zdrowie i życie przewieźli go do Mazowieckiego Centrum Pomocy Bliźniemu MARKOT w Turowie. Byli świadomi bowiem, że podczas niskich temperatur tragiczne skutki może mieć nawet kilka godzin spędzonych chociażby na ławce, zwłaszcza dla osoby będącej pod wpływem alkoholu.

Każdego roku monitorujemy sytuację osób bezdomnych, sami oferujemy pomoc każdemu, kto jej potrzebuje - odnajdując takie osoby zawsze proponujemy przewiezienie ich do ośrodków, w których jest ciepło, gdzie mogą zjeść ciepły posiłek i spędzić noc w normalnych warunkach.

Zwracamy się z apelem aby nikt z nas nie był obojętny na potrzeby drugiego człowieka. Zgłoszenia można przekazywać pod numer alarmowy 112. Nasze zainteresowanie, być może przyczyni się do tego, że uratujemy komuś życie. Sami również starajmy się okazać życzliwość i wyciągnąć pomocną dłoń w kierunku tych, którzy tej pomocy potrzebują. Nie przechodźmy obok takich osób obojętnie.

Pamiętajmy, jeden telefon może uratować czyjeś życie!

Powrót na górę strony