Aktualności

Podsumowanie działań "Telefony"

Data publikacji 30.01.2019

W ubiegły piątek policjanci ciechanowskiej drogówki przeprowadzili działania pod nazwą „TELEFONY”. Podczas akcji funkcjonariusze skontrolowali 33 pojazdy, z czego dla 9 kierujących powodem kontroli było wykroczenie polegające na korzystaniu z telefonu podczas jazdy. Pamiętajmy, że rozmowa przez telefon komórkowy jest czynnikiem, który rozprasza uwagę podczas prowadzenia samochodu, a wtedy nie trudno o wypadek.


W piątek podczas krajowych działań „Telefony” policjanci ciechanowskiej drogówki dyscyplinowali kierujących zwracając im szczególna uwagę na korzystanie podczas jazdy z telefonu wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku. Łącznie policjanci skontrolowali 33 pojazdy. W przypadku 9 kierujących powodem kontroli było wykroczenie związane z korzystaniem z telefonu podczas jazdy.

Należy pamiętać, że decydując się na naruszenie zakazu korzystania podczas jazdy z telefonu narażamy się na dekoncentrację, a co za tym idzie stanowimy zagrożenie dla siebie i innych użytkowników dróg.

 

Rozmowa przez telefon wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku może skutkować mandatem w wysokości 200zł oraz utratą 5 punktów karnych.
Obserwujemy na co dzień, iż postęp technologii i ciągła potrzeba bycia online sprawia, że z jednej strony wszelkie nowinki techniczne ułatwiają i poprawiają bezpieczeństwo uczestnikom ruchu drogowego, z drugiej natomiast mogą pośrednio przyczynić się do tragedii. Telefony, tablety czy też urządzenia GPS pomagają, ale także rozpraszają uwagę i przez to mogą być przyczyną niebezpiecznych sytuacji na drodze. Policyjne działania pn. „Telefony” wpisują się w cele prowadzonej akcji.

Powrót na górę strony