Aktualności

Nietrzeźwy kierujący wjechał w ogrodzenie posesji

Data publikacji 29.01.2019

23-letni kierowca samochodu renault stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w ogrodzenie, okazało się, że był nietrzeźwy. Młodemu kierowcy grozi do 2 lat pozbawiania wolności.

W ostatni piątek około godz. 22:00 w miejscowości Szulmierz doszło do zdarzenia drogowego z udziałem jednego samochodu. Według ustaleń funkcjonariuszy 23-letni kierowca renault kangoo jechał w kierunku m. Regimin, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi i uderzył w ogrodzenie.
Jak się okazało 25-letni kierowca był nietrzeźwy, badanie na zawartość alkoholu wykazało ponad 2,5 promila w organizmie. Mężczyzna został zabrany do szpitala na badania, od mężczyzny pobrano również krew do badań. 25-latek nie doznał poważniejszych obrażeń. Kierujący został zatrzymany w policyjnym areszcie.
Młody kierowca odpowie za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. Kodeks karny przewiduje za popełnienie tego przestępstwa karę do 2 lat pozbawienia wolności. Młody kierowca musi liczyć się również z zakazem prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata aż do 15. Mężczyzna zapłaci również nawiązkę w wysokości 5 tys. złotych.

Ciechanowska Policja apeluje do wszystkich aby reagować na takie przypadki, gdy posiadamy informacje, że kierowca pojazdu jest nietrzeźwy wystarczy zadzwonić na numer alarmowy 112. Pamiętajmy, ze każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości.

kom. Jolanta Bym

Powrót na górę strony