Aktualności

Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu z ciechanowską policją

Data publikacji 22.01.2019

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie edukowali seniorów i przedszkolaków. Doskonałą do tego okazją było obchodzone w tym tygodniu święto - Dzień Babci i Dzień Dziadka. Policjanci spotkali się z seniorami, aby złożyć im życzenia i przypomnieć o bezpieczeństwie w ruchu drogowym.

W ramach prowadzonych działań przez ciechanowską policję pn. „Dojedź(My) bezpiecznie do celu” oraz zbliżających się Ferii funkcjonariusze z Wydziały Ruchu Drogowego oraz Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii spotkali się z tymi najmłodszymi oraz starszymi mieszkańcami Ciechanowa, którzy są m.in. uczestnikami ruchu drogowego. A wszystko to było możliwe, gdyż w Miejskim Przedszkolu Nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. Pluszowego Misia w Ciechanowie zorganizowany był Dzień Babci i Dziadka, na który zostali zaproszeni funkcjonariusze policji.

Policjanci przestrzegali seniorów przed zagrożeniami, z jakimi mogą się spotkać oraz przypominali o obowiązku noszenia elementów odblaskowych, które powodują, że po zmroku pieszy z odblaskami jest widoczny z odległości około 150 m. i zachęcali do noszenia tych elementów również w terenie zabudowanym.
Policjanci zaapelowali do babć i dziadków aby byli również wzorem dla swoich wnucząt i promowali zasady bezpiecznego poruszania się po drogach.

W ramach działań informacyjno-edukacyjnych „Bezpieczny PAS(ażer)”, Policjanci przypominali pasażerom, że są uczestnikami ruchu drogowego i mają prawo do bezpiecznej podróży zarówno w transporcie zbiorowym, jak i indywidualnym. Uświadamiali, że niewłaściwe zachowanie pasażera np. rozpraszanie uwagi kierowcy, prowokowanie do nieprzestrzegania przepisów może mieć wpływ na bezpieczeństwo podczas jazdy.

Powrót na górę strony