Aktualności

Zatrzymania w związku z przestępczością narkotykową

Data publikacji 16.03.2018

Do trzech lat pozbawienia wolności grozi trzem mężczyznom za posiadanie narkotyków. Mężczyzn zatrzymali ciechanowscy funkcjonariusze policji na ul. Armii Krajowej i na Placu Kościuszki.

Funkcjonariusze z Zespołu do Walki z Przestępczością Narkotykową ustalili, że samochodem opel poruszają się osoby, które mogą posiadać narkotyki. Pojazd, który był w zainteresowaniu policjantów został zatrzymany do kontroli wczoraj o godz. 14:40 na ul. Armii Krajowej przez funkcjonariuszy z Wydziału Prewencji. Podczas wykonywanych czynności policjanci znaleźli biały proszek zarówno przy kierującym jak i przy pasażerze pojazdu. Dodatkowo istniało podejrzenie, że 31-letni mieszkaniec pow. ciechanowskiego kierował samochodem pod wpływem substancji psychotropowych. Od kierowcy została pobrana krew do badań. Wstępne badanie zabezpieczonych substancji wskazało, że jest to amfetamina. 38-letni pasażer opla już usłyszał zarzut posiadania substancji psychotropowych. 31-letni kierowca spędził noc w policyjnym areszcie. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Jeżeli badanie krwi potwierdzi obecność substancji psychotropowych odpowie on również z art. 178a kk za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności zakaz prowadzenia pojazdów na min. 3 lata i wysoka nawiązka pieniężna.

O godz. 22:30 policjanci podejmujący interwencję na Placu Kościuszki znaleźli tym razem susz roślinny u 19-latka. Badanie narkotestem wskazało, że zabezpieczona substancja zawiera THC czyli substancję zabronioną przez Ustawę o przeciwdziałaniu narkomanii. Młodemu mężczyźnie grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności za posiadanie środków odurzających.

 

kom. Jolanta Bym

Powrót na górę strony