Aktualności

Kobieta za kierownicą łagodzi obyczaje

Data publikacji 08.03.2018

Kobieta za kierownicą jest bardziej odpowiedzialna, rozważna, spokojna i częściej niż mężczyźni okazuje życzliwość innym użytkownikom dróg. W Dniu Kobiet policjanci z ciechanowskiej drogówki będą rozmawiać z kierującymi pojazdami kobietami. Podziękują za ich postawę na drodze oraz zaapelują o bezpieczną jazdę.

Jak wyraźnie wskazują policyjne statystyki, kobiety w znacznej mniejszości są sprawcami wypadków drogowych. W ubiegłym roku, na terenie powiatu ciechanowskiego panie, które kierowały pojazdami były sprawcami 7 wypadków drogowych natomiast w 30 przypadkach to mężczyźni byli sprawcami wypadków drogowych, kobiety też znacznie rzadziej wsiadają za kierownicę będąc pod wpływem alkoholu. Na 175 zatrzymanych nietrzeźwych kierowców pojazdami tylko w trzech przypadkach kierującymi były kobiety.

 

W tym szczególnym dniu ciechanowscy policjanci będą rozmawiać z paniami kierującymi na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zwrócą uwagę na to, że zachowanie spokoju i odpowiedzialność są pożądanymi postawami na drodze.

 

 

 

kom. Jolanta Bym

Powrót na górę strony