Aktualności

W akcji "spoKREWnieni służbą" wspólnie zebraliśmy ponad 11 litrów krwi

Data publikacji 06.03.2018

W ramach II edycji akcji „spoKREWnieni służbą”, policjanci, pracownicy cywilni komendy, młodzież z I LO PUL w Ciechanowie, z PWSZ w Ciechanowie oraz mieszkańcy Ciechanowa oddali krew, która niejednokrotnie ratuje ludzkie życie. Wspólnie zebrano ponad 11 litrów krwi.

 

To pierwsza zbiórka krwi w tym roku zorganizowana przez Komendę Powiatową Policji w Ciechanowie oraz działający przy KPP Klub Honorowych Dawców Krwi.

Już od godz. 9.00 na placu Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie czekał mobilny punkt krwiodawstwa. Na wszystkich honorowych dawców krwi czekała też kawa.

Aż 28 osób było chętnych pomóc innym i podzielić się swoją krwią z tymi, którzy jej bardziej potrzebują. Zebrano ponad 11 litrów krwi, która uzupełni niedobory w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa.


 

Zbiórka krwi odbyła się w ramach akcji „SpoKREWnieni służbą”. Funkcjonariusze służb podległych Ministerstwu Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Wojsko Polskie, w hołdzie Żołnierzom Wyklętym, oddają krew chorym i ofiarom wypadków w całym kraju. Akcja „SpoKREWnieni służbą” rozpoczęła się 1 marca i potrwa do końca miesiąca.


 

W tym roku to pierwsza zbiórka krwi zorganizowana w tym roku przez Komendę Powiatową Policji w Ciechanowie wspólnie z Klubem Honorowych Dawców Krwi. Kolejna akcja odbędzie się w czerwcu, na którą już dziś serdecznie zapraszamy.

 

kom. Jolanta Bym

 

Powrót na górę strony