Aktualności

Ciechanowianie chętnie korzystają z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa

Data publikacji 22.02.2018

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa na terenie powiatu ciechanowskiego funkcjonuje od 20 września 2016 roku. Poprzez interaktywną mapę funkcjonariusze otrzymali ponad 1,5 tys. zgłoszeń. Mieszkańcy naszego powiatu chętnie korzystają z nowego narzędzia komunikacji z Policją. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa umożliwia mieszkańcom przekazywanie informacji o niebezpiecznych miejscach i zdarzeniach.

Najwięcej odnotowanych sygnałów dotyczy bezpieczeństwa w ruchu drogowym w tym przekraczania dozwolonej prędkości, ta kategoria zagrożenia stanowi 60 procent wszystkich zgłoszeń.

Drugim zagrożeniem pod względem ilości otrzymanych zgłoszeń jest spożywanie w miejscach niedozwolonych. Mieszkańcy zgłaszają również nieprawidłowe parkowanie, używanie środków odurzających czy nielegalne rajdy samochodowe.

 

 

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa służy poprawie bezpieczeństwa w konkretnych miejscach, które zostaną naniesione na mapę przez samych mieszkańców. Każda informacja zgłoszona policji za pośrednictwem mapy poddawana jest weryfikacji.

Jednocześnie przypominamy, że KMZB nie służy do zgłaszania interwencji, która wymaga natychmiastowej reakcji, w tego typu sytuacjach należy korzystać z numerów alarmowych 112 i 997.

Powrót na górę strony