Aktualności

Potrącenie rowerzysty - uważajmy na drodze !

Data publikacji 16.02.2018

Początek roku na drogach powiatu ciechanowskiego nie należy do najbezpieczniejszych. Wczoraj doszło do kolejnego wypadku, w którym ranny został 79-letni rowerzysta. Dlatego apelujemy o ostrożność i rozsądek na drodze.

Ciechanowska policja prowadzi czynności wyjaśniające w sprawie wypadku drogowego, do którego doszło 15 lutego 2018 r. na drodze relacji Nowa Wieś-Ojrzeń. Według ustaleń policjantów 22-letni kierowca VW Polo jadąc w kierunku Ojrzenia na prostym odcinku drogi uderzył w jadącego w tym samym kierunku 79-letniego rowerzystę mieszkańca pow. ciechanowskiego. W wyniku zdarzenia 79-letni mężczyzna doznał obrażeń głowy. Kierowca vw był trzeźwy. Policjanci ustalają okoliczności oraz przyczyny wypadku.

 

Od początku roku na drogach powiatu ciechanowskiego doszło aż do 9 wypadków, w których zginęły 4 osoby.

 

Największy wzrost ofiarochłonności nastąpił wśród rowerzystów i pieszych, a zjawisko to nie było obserwowane w roku poprzednim, kiedy to warunki atmosferyczne w znacznym stopniu ograniczały ich poruszanie się po drogach.

 

Dlatego apelujemy o ostrożność i rozsądek na drodze.

Pamiętajmy, że droga to nie tor wyścigowy, a życie mamy jedno. My jak i każdy z uczestników ruchu drogowego. Każdy chce bezpiecznie wrócić do domu, a jest to możliwe tylko przy zachowaniu zdrowego rozsądku, pokory i przestrzeganiu obowiązujących przepisów na drodze!

Powrót na górę strony