Aktualności

Profilaktyka BRD w Kuratorium Oświaty

Data publikacji 16.02.2018

Dziś dzięki uprzejmości Kuratorium Oświaty w Ciechanowie uczestniczyliśmy w spotkaniu z dyrektorami szkół i przedszkoli z terenu powiatu ciechanowskiego. Prelekcja dotyczyła bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz działań profilaktycznych realizowanych wspólnie z placówkami oświatowymi.

Uczestnikom przedstawiono prezentację dotyczącą stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie pow. ciechanowskiego oraz działań i inicjatyw profilaktycznych prowadzonych przez Komendę Powiatową Policji w Ciechanowie. W ramach prelekcji przybliżono założenia projektu B&N, którego adresatem są dzieci, seniorzy, piesi i rowerzyści. Zaapelowano o włączenie się w realizację projektu szkoły, które jeszcze do niego nie przystąpiły. Zachęcano do uczestnictwa w działaniach profilaktycznych m.in do tworzenia banków odblasków na terenie placówek oświatowych.

Dyrektorzy szkół i przedszkoli dowiedzieli się jak ważną rolę spełniają elementy odblaskowe w tworzeniu bezpieczeństwa na drodze. Poprzez edukację najmłodszych mieszkańców kształtujemy pozytywne postawy niechronionych uczestników ruchu drogowego.

 

kom. Jolanta Bym

Powrót na górę strony