Aktualności

1 listopada na drogach powiatu ciechanowskiego

Data publikacji 02.11.2017

Ciechanowscy policjanci podsumowali wczorajsze działania w ramach akcji "Znicz 2017" . W dniu Wszystkich Świętych na drogach pow. ciechanowskiego nie odnotowano żadnego wypadku, nikt nie zginął nie było też osób rannych. Odnotowano jedynie 5 kolizji drogowych.

1 listopada był dniem wytężonej pracy szczególnie policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego, którzy prawie w pełnym składzie pracowali na drogach. Wspomagali ich policjanci z Wydziału Prewencji oraz z Wydziału Kryminalnego. Policjanci prowadzili ręczną regulacje w rejonach cmentarzy. A pod szczególnym nadzorem byli niechronieni uczestnicy ruchu drogowego.

Od piątku 27 października do wczoraj łącznie odnotowano 14 zdarzeń drogowych, w których nikt nie zginął nie było też osób rannych, nastąpiły jedynie straty w mieniu. Policjanci zatrzymali 6 kierowców pod wpływem alkoholu oraz 5 nietrzeźwych rowerzystów. Za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym prawa jazdy straciło 4 kierowców.

Policyjne działania „Znicz 2017” potrwają do końca dnia. Policyjne patrole  czuwają nad bezpieczeństwem podróżujących oraz w okolicach cmentarzy. Sprawdzają  przestrzeganie ograniczeń prędkości , stosowanie pasów bezpieczeństwa i urządzeń do przewożenia dzieci, stan trzeźwości kierujących oraz stan techniczny pojazdów a także stosowanie przez pieszych poruszających się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym elementów odblaskowych.

 

Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie ostrożność.

 

 

 

 

Powrót na górę strony