Aktualności

Policyjny pościg za nietrzeźwym kierowcą.

Data publikacji 02.11.2017

Do 5 lat pozbawienia wolności, grozi 29-letniemu mieszkańcowi powiatu płońskiego, który w stanie nietrzeźwości nie zatrzymał się do kontroli drogowej ciechanowskim funkcjonariuszom. Mężczyzna miał ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

We wtorek (31.10.) policjanci z ciechanowskiej drogówki pełniąc służbę na terenie gminy Glinojeck w miejscowości Stary Garwarz zauważyli pojazd opel corsa, którego kierujący nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa. Funkcjonariusze ruszyli za samochodem, podając jednocześnie kierowcy znaki do zatrzymania się. Niestety siedzący za kierownicą mężczyzna zignorował nadawane sygnały świetlne oraz błyskowe i przyspieszył oddalając się od patrolu. Policjanci podjęli pościg za kierowcą opla, który jechał przez miejscowości Wkra, Luszewo, Ogonowo cały czas przyspieszał, jechał środkiem jezdni zmuszając jadących z naprzeciwka do zjazdu na pobocze aby uniknąć zderzenia. Uciekał cały czas z dużą prędkością nie zwracając uwagi na innych uczestników ruchu drogowego, po minięciu miejscowości Faustynowo oraz terenów leśnych dotarł do drogi krajowej nr 60 gdzie wymusił pierwszeństwo przejazdu innemu pojazdowi. Kierowca opla przez kilka kilometrów uciekał przed radiowozem, popełniając liczne wykroczenia. Mężczyzna kontynuował ucieczkę leśna drogą gruntową. Zatrzymał się dopiero w miejscowości Śródborze i to tylko z powodu awarii samochodu.

29-latek został zatrzymany przez policjantów. Jak się okazało mieszkaniec powiatu płońskiego był pod wpływem alkoholu. Miał ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie oraz obowiązywał go wydany przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. 29-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie, a jego pojazd odholowany na parking strzeżony. Mężczyzna odpowie za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, kierowanie samochodem wbrew sądowemu zakazowi oraz za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, za co grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. 29-latek w krótkim czasie popełnił trzy przestępstwa oraz wykroczenia w ruchu drogowym.

 

 

 

podkom. Jolanta Bym

Powrót na górę strony