Aktualności

Policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę bez uprawnień, który posiadał środki odurzające.

Data publikacji 25.09.2017

W miniony weekend ciechanowscy policjanci prowadzili wzmożone działania prewencyjno-kontrolne ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Podczas działań policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę, bez uprawnień do kierowania. W pojeździe znaleziony został również susz roślinny.

24 września br. 40 minut po północy w Ciechanowie na ul. Płockiej policjanci zauważyli samochód fiat panda, którym podróżowały 4 osoby. Zachowanie kierowcy wzbudziło podejrzenie u policjantów w związku z tym zatrzymali pojazd do kontroli.

W trakcie czynności okazało się, że kierowca jest pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało, że 18-latek ma w organizmie 1,2 promila alkoholu. Po sprawdzeniu dokumentów policjanci ustalili, że młody kierowca nie posiada praw jazdy a pojazd nie posiada aktualnych badań technicznych. Policjanci nie mieli również żadnej informacji o zawartej polisie OC.

W trakcie kontroli pasażerowie pojazdu zachowywali się nerwowo, dlatego funkcjonariusze postanowili przeszukać pojazd. Jak się okazało w samochodzie znajdował się susz roślinny w zawiniątkach w folię aluminiową i w torebce foliowej , których badanie testerem wykazało obecność substancji zabronionych.

Wszyscy trafili do policyjnego aresztu. Wczoraj kierowca fiata usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz posiadania środków odurzających, zarzut posiadania narkotyków usłyszał również jeden z pasażerów 19-letni mieszkaniec pow. ciechanowskiego.

 

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności zakaz prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata oraz nawiązka w wys. 5 tys. złotych. Za posiadanie środków odurzających według ustawy o przeciwdziałaniu narkomani grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 

Powrót na górę strony