Aktualności

Bezpieczna droga do szkoły w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo … przez cały rok szkolny”

Data publikacji 15.09.2017

Trwają policyjne działania „Bezpieczna droga do szkoły”. W ramach tych działań mundurowi pełnią służbę w rejonach szkół, dbając o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży idących do i ze szkoły, a także uczestniczą w spotkaniach z uczniami szkół i przedszkoli. Działania są prowadzone również w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo … przez cały rok szkolny”

 

12 września we wtorek odbyło się spotkanie z przedszkolakami przeprowadzone przez pracowników Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii. Przypominaliśmy o zasadach podczas przechodzenia przez jezdnię, stosowaniu elementów odblaskowych oraz o pracy Policjanta.

 

Jak przebiega droga do szkoły, na co należy zwrócić uwagę w czasie przechodzenia przez pasy w miejscu gdzie obowiązuje sygnalizacja świetlna i tam gdzie jej nie ma, jakie zasady obowiązują podczas przewożenia dzieci samochodem i jak należy zachować się jeżdżąc rowerem, o tym mogły dowiedzieć się dzieci w czasie spotkania.

 

Spotkanie w Miejskim Przedszkolu nr 10 w grupie Tygryski odbyło się w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo … przez cały rok szkolny” . Akcja jest elementem zainicjowanej przez MSWiA kampanii pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo”, której patronem honorowym jest Minister Spraw Wewnętrznych Pan Mariusz Błaszczak.

Powrót na górę strony