Aktualności

Bądźmy ostrożni na drodze- wczoraj doszło do potrącenia rowerzysty.

Ciechanowska policja wyjaśnia okoliczności wypadku drogowego, w którym ranny został 15-letni rowerzysta. Do zdarzenia doszło 14 września br. w rejonie ronda Księdza Jerzego Popiełuszki w Ciechanowie.

W rejonie skrzyżowania kołowego ulic Płońskiej, Armii Krajowej i Mleczarskiej doszło do wypadku drogowego z udziałem samochodu marki Opel Corsa oraz rowerzysty. 23-letnia mieszkanka Warszawy kierująca oplem zjeżdżała z ronda w kierunku ul. Płońskiej. Wtedy przez jezdnię przejeżdżał 15-letni rowerzysta. W wyniku uderzenia 15-latek z Ciechanowa doznał złamania kości strzałkowej.

Ciechanowska Policja zwraca się z apelem o zachowanie ostrzożności na drodze, szczególnie w rejonie skrzyżowania czy przejścia dla pieszych, przejazdu dla rowerzystów.

 

Gdy siadamy za kierownicą samochodu musimy wyostrzyć zmysły i starać się myśleć za innych. To trudne, ale szczególnie ważne w rejonie przejść dla pieszych, drogi dla rowerów, przed którymi powinniśmy zwolnić, a przy bardzo złej widoczności nawet się zatrzymać. Przejście dla pieszych i droga dla rowerów to miejsca, w których niechronieni uczestnicy ruchu drogowego powinni być bezpieczni!

Powrót na górę strony