Aktualności

Bezpieczna droga do szkoły w powiecie ciechanowskim

Data publikacji 13.09.2017

Przez pierwsze dni nowego roku szkolnego policjanci prowadzili wzmożone działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom.

W trakcie prowadzonych działań policjanci ruchu drogowego kontrolowali tzw. gmibusy, a więc autobusy dowożące dzieci do szkoły. Policjanci sprawdzili stan techniczny tych pojazdów, wyposażenie oraz uprawnienia kierujących autobusami. Dodatkowo policjanci sprawdzali w jaki sposób rodzice dowożą dzieci do szkoły, czy stosowane są foteliki, podwyższenia oraz pasy bezpieczeństwa.

 

Od 4 do 8 września policjanci skontrolowali 10 autobusów na terenie powiatu ciechanowskiego. 1 kierowca autobusu został ukarany mandatem karnym oraz policjanci zatrzymali 1 dowód rejestracyjny od takiego pojazdu. W tym czasie funkcjonariusze ujawnili 17 naruszeń dotyczących niestosowania się do obowiązku jazdy w pasach bezpieczeństwa oraz 17 pieszych, którzy przechodzili przez jezdnię w miejscach niedozwolonych.

 

W trakcie działań zatrzymano także 6 nietrzeźwych kierujących, na szczęście nie byli to kierowcy autobusów.

 

W tym czasie w rejonach szkół można było zobaczyć policjantów oraz funkcjonariuszy Straży Miejskiej, którzy mieli za zadanie pomóc najmłodszym w prawidłowym, bezpiecznym poruszaniu się na drodze szczególnie przechodzeniu przez jezdnię.

Powrót na górę strony