Aktualności

Policjanci prowadzą działania "Trzeźwość w przewozie osób"

Data publikacji 11.09.2017

Dziś policjanci z ciechanowskiej drogówki na terenie naszego powiatu prowadzą działania pn. „Trzeźwość w przewozie osób". Kontroli trzeźwości zostaną poddani głównie kierowcy busów i autobusów.

Działania prowadzone są na terenie całego Mazowsza. Policjanci prowadzą kontrole autobusów i busów oraz innych pojazdów przede wszystkim pod kątem sprawdzenia stanu trzeźwości kierowców. Inne wykroczenia też nie pozostaną bezkarne, funkcjonariusze sprawdzą prędkość z jaką poruszają się kierujący pojazdami, ilość pasażerów w tych pojazdach i sposób ich przewożenia. Ważne jest, aby kierowcy używali fotelików bezpieczeństwa lub podwyższeń przy przewozie najmłodszych, pamiętali o zapinaniu pasów bezpieczeństwa i przewozili nie więcej pasażerów, niż jest miejsc wpisanych w dowód rejestracyjny pojazdu.

 

Policjanci przypominają, że alkohol za kierownicą to jedna z poważniejszych przyczyn powstawania wypadków i innych zdarzeń drogowych. Kierowca będący pod działaniem alkoholu nie jest w stanie w odpowiedni sposób ocenić pojawiających się na drodze sytuacji i niejednokrotnie za późno reaguje na występujące zagrożenia. Pamiętać należy, że o tym, czy dojdzie do zdarzenia drogowego czy też nie czasami decydują ułamki sekund. Kierowca nietrzeźwy praktycznie zawsze doprowadza do zdarzenia drogowego, reagując za późno właśnie o te ułamki sekund. Ten niewielki czas niestety może decydować również o tym czy uczestnik zdarzenia drogowego przeżyje, czy też nie.

Powrót na górę strony