Aktualności

Rusza kampania „Kierowco ! Nie polujemy na zebrach !”

Data publikacji 07.09.2017

Od piątku 8 września do końca miesiąca na terenie powiatu ciechanowskiego policjanci z udziałem dzieci i młodzieży będą prowadzić w rejonie przejść dla pieszych kampanię: Kierowco ! Nie polujemy na zebrach !

Policjanci będą zatrzymywać pojazdy w rejonie przejść dla pieszych a dzieci będą wręczać kierowcom ulotki informacyjne o prowadzonej kampanii.  Zostanie ona zapoczątkowana w rejonie Szkoły Podstawowej Nr 5 w Ciechanowie. Na kolejne dni zaplanowano przeprowadzenie kampanii  w rejonie placówek oświatowych na terenie całego powiatu ciechanowskiego.

 

Piesi są najbardziej zagrożoną grupą uczestników ruchu drogowego. Zderzenie pieszego i pojazdu prawie zawsze kończy się obrażeniami, czasem też największą tragedią. Niestety znaczna część takich wypadków ma miejsce na przejściach dla pieszych, a więc tam gdzie przekraczający jezdnię pieszy powinien być całkowicie bezpieczny. Jednak znaczna część uczestników ruchu drogowego, pieszych i kierujących zapomina o podstawowych zasadach bezpieczeństwa i przepisach ruchu drogowego obowiązujących na przejściach dla pieszych i w ich rejonie. Kampania profilaktyczna - Kierowco ! Nie polujemy na zebrach ! została przygotowana w celu skutecznej walki z tym zjawiskiem.

 

asp.szt. Bożena Kuklak

Powrót na górę strony