Aktualności

„Bezpieczny weekend” – podsumowanie

Data publikacji 04.09.2017

Ciechanowscy policjanci w ostatni weekend wakacji czuwali nad bezpieczeństwem podróżujących oraz mieszkańców powiatu ciechanowskiego. Odnotowano kilka kolizji drogowych, w których nie było osób rannych. Policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących oraz nałożyli 103 mandaty karne.

Funkcjonariusze w wyniku przeprowadzonych działań „Stop Trzeźwość” sprawdzili ponad 700 kierujących zatrzymując 2 nietrzeźwych kierujących pojazdami oraz 2 nietrzeźwych rowerzystów.  

Pierwszy kierowca został zatrzymany przez funkcjonariuszy Wydziału Prewencji w piątek ok. godz. 22:45 w Ciechanowie na ul. Mleczarskiej.  35 - letni mieszkaniec Ciechanowa kierując pojazdem m-ki Citroen znajdował się w stanie nietrzeźwości, miał ponad 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

W niedzielę 3 września funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego w miejscowości  Rykaczewo zatrzymali do kontroli pojazd m-ki Opel Vectra, którego 58 - letni kierujący znajdował się w stanie nietrzeźwości, miał blisko 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.  

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów na okres min. 3 lata oraz nawiązka w wys. 5 tys. złotych.

Ponadto w wyniku działań „Prędkość” funkcjonariusze skontrolowali 56 pojazdów nakładając na kierujących 38 mandatów karnych za przekroczenie dozwolonej prędkości.

 

asp.szt. Bożena Kuklak

Powrót na górę strony