Aktualności

Policjanci kontrolowali drogi i ich oznakowanie przy szkołach

Data publikacji 29.08.2017

Ciechanowscy policjanci przeprowadzili szczegółowy przegląd dróg w rejonach placówek oświatowych. Sprawdzane zostały urządzenia, oznakowania i oświetlenie służące bezpieczeństwu ruchu drogowego, w tym przede wszystkim bezpieczeństwu pieszych. Policjanci ujawnili 14 nieprawidłowości.

Lustracji poddano tereny w rejonie, szkół i placówek oświatowo-wychowawczych. W sumie policjanci przeprowadzili 53 takich kontroli. Lustracja zakończyła się w środę 23 sierpnia. Najczęściej wskazywane przez policjantów uchybienia, to brak znaku A-17 (dzieci), brak tablic ostrzegających T-27 (tzw. Agatka) oraz niewidoczne oznakowanie poziome przejścia dla pieszych. W trosce o bezpieczeństwo policjanci skierowali 7 wniosków do zarządców.

Od 1 września, podczas działań „Bezpieczna droga do szkoły”, patrole policji wspólnie ze Strażą Miejską pełnić będą służbę w okolicach szkół, policjanci sprawdzą  także autobusy przewożące dzieci do szkoły.

Drogówka skontroluje, w jaki sposób rodzice dowożą dzieci do szkół, czy używane są foteliki/ siedziska oraz pasy bezpieczeństwa. Policjanci odwiedzą także dzieci w szkole, podczas zajęć dotyczących bezpieczeństwa na drodze.

Powrót na górę strony