Aktualności

Podsumowanie działań "Prędkość" i "Trzeźwość w przewozie osób"

Data publikacji 29.08.2017

Ciechanowscy policjanci ruchu drogowego podsumowali piątkowe działania "Prędkość" i poniedziałkowe działania „Trzeźwość w przewozie osób”. Na drogach naszego powiatu tylko w piątek ujawniono 37 przekroczeń prędkości. Nie było nietrzeźwych kierowców pojazdami mechanicznymi.

Policjanci ukarali mandatami 37 kierujących, którzy przekroczyli prędkość, w dwóch przypadkach kontrola zakończyła się zatrzymaniem prawa jazdy.

Obydwaj młodzi kierowcy volkswagenów w wieku 20 i 27 lat nie zważając na ograniczenie prędkości jechali odpowiednio 101 i 105 km/h. Policjanci zatrzymali piratów drogowych w Pęchcinie w miejscu gdzie jest obszar zabudowany i obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h.

Policyjne działania pn. Prędkość miały charakter międzynarodowy, brali w nich udział funkcjonariusze policji drogowej z ponad dwudziestu krajów Europy, zrzeszonych w międzynarodowej organizacji policji ruchu drogowego TISPOL.

W ramach akcji funkcjonariusze dyscyplinowali kierowców, którzy przekraczają dozwoloną prędkość. Taktyka działań zakładała organizację zarówno statycznych punktów pomiarów prędkości, jak i pomiarów prowadzonych dynamicznie, przede wszystkim w miejscach występowania zagrożeń.


 

W poniedziałek 28 sierpnia ciechanowscy policjanci przeprowadzili działania „Trzeźwość w przewozie osób”. Pod szczególnym nadzorem byli kierujący autobusami i busami. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości 448 kierowców.

Sprawdzonych na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu kierowców autobusów i busów było 33. Wszyscy kierowcy pojazdami mechanicznymi byli trzeźwi. Policjanci zatrzymali natomiast nietrzeźwego rowerzystę.

Celem akcji pn. "Trzeźwość w przewozie osób" jest ujawnianie i uniemożliwianie dalszej jazdy nietrzeźwym kierowcom pojazdów komunikacji publicznej czy transportu prywatnego osób. Na kierujących takimi pojazdami spoczywa szczególna odpowiedzialność. 

Apelujemy do mieszkańców  o zdecydowaną reakcję gdy widzimy , że za  kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa. Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Pijani kierowcy to śmiertelne zagrożenie na drogach!

Powrót na górę strony