Aktualności

Ostatni weekend sierpnia pracowity dla ciechanowskiej policji

Data publikacji 28.08.2017

Ciechanowscy policjanci przez ostatnie trzy dni czuwali nad bezpieczeństwem podróżujących oraz mieszkańców powiatu ciechanowskiego. Przez ten czas odnotowano kilka kolizji drogowych, nie było osób rannych i nikt nie zginął na naszych drogach. Policjanci jednak mieli dużo pracy aby to bezpieczeństwo zapewnić.

Funkcjonariusze zatrzymali 8 nietrzeźwych rowerzystów, 1 nietrzeźwego kierowcę Citroena oraz 1 kierowcę po użyciu alkoholu. 3 kierowców straciło prawo jazdy za nadmierną prędkość. Dodatkowo w tym czasie funkcjonariusze zatrzymali 3 mężczyzn poszukiwanych listem gończym.

 

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali 3 piratów drogowych, którzy pędzili w obszarze zabudowanym ponad 100 km/h gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h.

Pierwszy kierowca został zatrzymany w Ciechanowie na ul. Kasprzaka. 49-letni kierowca land rovera pędził z prędkością 115 km/h. Kolejnych dwóch kierowców zostało zatrzymanych w Pęchcinie. Obydwaj młodzi kierowcy volkswagenów w wieku 20 i 27 lat nie zważając na ograniczenie prędkości jechali odpowiednio 101 i 105 km/h.

Za jazdę z prędkością, która w obszarze zabudowanym stanowi ogromne zagrożenie, wszyscy kierowcy stracili prawo jazdy.

 

W piątek 25 sierpnia o godz. 21:45 w Ciechanowie na ul. Wyzwolenia funkcjonariuszki z Wydziału Prewencji zatrzymały nietrzeźwego kierowcę citroena. 35-letni mieszkaniec Ciechanowa prowadził pojazd mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

 

Zakierowaniewsta nienietrzeźwo ścigrozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów na okres min. 3 lata oraz nawiązka w wys. 5 tys. złotych

 

Powrót na górę strony