Aktualności

Policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierującego

Data publikacji 18.05.2024

Ponad dwa promile alkoholu w organizmie miał kierujący z Białobrzegów. Dalszą jazdę uniemożliwiło mu zgłoszenie funkcjonariusza z Komendy Powiatowej w Pruszkowie, który będąc po służbie zauważył niepokojące zachowanie mężczyzny na drodze.

Do zdarzenia doszło w piątek późnym popołudniem, 17 maja 2024 roku. Uwagę będącego po służbie policjanta z KPP Pruszków, przykuło dziwne zachowanie kierującego. Policjant jadąc za pojazdem renault, zauważył że kierujący nim mężczyzna jedzie „zygzakiem”, podejrzewał, że mężczyzna za kierownicą jest nietrzeźwy i zawiadomił o tym znajdujących się w służbie kolegów. W miejscowości Szczyty kierujący renault 40-latek zjechał na pobocze, wtedy funkcjonariusz dobiegł do samochodu i uniemożliwił kierującemu dalszą jazdę. Na miejsce przybył patrol ruchu drogowego KPP Białobrzegi i przeprowadził dalsze czynności z nietrzeźwym kierowcą.

Badanie stanu trzeźwości wykazało 1,03 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu . 40-latek został zatrzymany i przewieziony do KPP Białobrzegi, pojazd którym się poruszał został zabezpieczony na policyjnym parkingu. Za jazdę na podwójnym gazie odpowie przed sądem. Za ten czyn grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Dzięki czujności pruszkowskiego funkcjonariusza, kolejny nietrzeźwy kierujący został wyeliminowany z ruchu.

asp. Joanna Golus / KPP Białobrzegi 

Powrót na górę strony