Aktualności

Potrącenie rowerzysty. Policjanci apelują o ostrożność

Data publikacji 18.05.2024

Białobrzescy policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności wypadku, do którego doszło dziś w Białobrzegach w rejonie skrzyżowania ul. Kościelnej i Kusocińskiego. Jak wynika z ustaleń, w godzinach porannych kierująca toyotą nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i najechała na rowerzystę. 75-letni cyklista trafił do szpitala. Policjanci apelują o ostrożność.

Dziś przed godz. 8 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Białobrzegach odebrał zgłoszenie dotyczące potrącenia rowerzysty. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, 36-letnia mieszkanka gminy Wyśmierzyce, kierująca pojazdem marki Toyota, skręcając z ul. Kościelnej w ul. Kusocińskiego, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu rowerzyście, który znajdował się na ścieżce rowerowej. Rowerzysta, 75-letni mieszkaniec gminy Białobrzegi z urazami głowy został przewieziony do szpitala.

Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia, wykonali oględziny oraz dokumentację fotograficzną. Teraz sprawą zajmą się śledczy, którzy będą szczegółowo wyjaśniali okoliczności tego wypadku.
Kierująca toyotą była trzeźwa.

Pamiętajmy, że rowerzyści jak i piesi w konfrontacji z samochodem są praktycznie bezbronni. Dlatego prowadząc samochód, zwracajmy szczególną uwagę na niechronionych uczestników ruchu drogowego. Chwila nieuwagi, roztargnienie czy łamanie przepisów ruchu drogowego mogą doprowadzić do tragedii. Rowerzysta aby zwiększyć swoje bezpieczeństwo powinien poruszać się rowerem sprawnym, odpowiednio wyposażonym, pomóc może także zakładanie kasku ochronnego przez rowerzystów. Stróże prawa apelują zarówno do kierowców, jak i do rowerzystów o ostrożność i wzajemny szacunek na drodze.

asp. Joanna Golus 

Powrót na górę strony