Aktualności

Warsztaty dla Bezpieczeństwa

Data publikacji 16.05.2024

Dzięki zaproszeniu Dyrekcji Zespołu Szkół Specjalnych w Adamowie, w dniu 14 maja 2024 roku, funkcjonariusze białobrzeskiej Policji przeprowadzili warsztaty z zakresu zasad ruchu drogowego.

Podczas wtorkowych warsztatów z uczniami Publicznej szkoły Ponadpodstawowej Specjalnej Przysposabiającej do Pracy, w ramach Mazowieckiego Tygodnia Bezpieczeństwa, funkcjonariusze KPP Białobrzegi przeprowadzili prelekcję oraz zajęcia praktyczne dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W ramach praktycznych zajęć policjanci przedstawili zasady poruszania się po drodze oraz zwrócili uwagę na czyhające tam niebezpieczeństwa. Przypomnieli uczniom jak należy przechodzić przez jezdnię, jak chodzić po chodniku i poboczu, a także jak zachowywać się na przystanku autobusowym. Zajęcia dotyczyły nie tylko ruchu pieszych ale także zasad, obowiązków kierujących rowerami. Uczniowie mieli okazję poćwiczyć swoje umiejętności na torze miasteczka ruchu drogowego.

Zajęcia z policjantem są dla dzieci zawsze dużą atrakcją, co zachęca je do poznawania zasad ruchu drogowego. Nie do przecenienia jest wiedza funkcjonariuszy z „drogówki”, którzy poza omówieniem najważniejszych przepisów, potrafią udzielić dzieciom porad praktycznych oraz wskazać najbardziej niebezpieczne miejsca w drodze do szkoły. Kształtowanie u dzieci właściwych nawyków to żmudna praca, ale opłaca się ją wykonać, bo nawyki te zostają na całe życie.

asp. Joanna Golus / KPP Białobrzegi 

Powrót na górę strony