Aktualności

BĄDŹ OSTOŻNY PODCZAS ZAKUPÓW ON-LINE, OSZUŚCI NIE SPIĄ

Data publikacji 09.05.2024

Sprzedajesz lub kupujesz przez Internet – uważaj na oszustów. W ciągu ostatnich dni do białobrzeskiej policji zgłosiło się kilka osób poszkodowanych oszustwami internetowymi.

Internetowi oszuści wyszukują coraz nowsze i lepsze sposoby na zdobycie naszych pieniędzy. Oszukanym można zostać już nie tylko podczas dokonywania zakupów, ale także gdy chcemy jakiś towar sprzedać.

W ostatnim czasie do białobrzeskich policjantów zgłosiły się osoby, które zostały oszukane podczas dokonywania zakupów on-line. 54-letni mieszkaniec gminy Radzanów stracił ponad 3000 zł chcąc dokonać zakupu ekogroszku, przelał pieniądze, towaru nie otrzymał. 20-letnia mieszkanka Białobrzegów chcąc sprzedać ubrania wystawiła je na jednej z popularnych stron internetowych. Następnego dnia otrzymała SMS z linkiem potwierdzającym sprzedaż, kliknęła w niego i zalogowała się na swoje kontro bankowe, już po chwili zorientowała się że z jej konta znikają pieniądze, straciła 2000 zł. 41-letnia mieszkanka gminy Promna została oszukana w podobny sposób, wystawiła ubrania na portalu aukcyjnym, następnie nieroztropnie kliknęła w link, straciła 5000 zł.

Policjanci zwracają się po raz kolejny z apelem o zachowanie czujności podczas zarówno sprzedaży, jak i zakupów na stronach internetowych. Nie należy wchodzić w otrzymywane od nieznanych osób linki, a już na pewno, po wejściu w taki link, nie logować się na stronie swojego banku. Szczególnie teraz w okresie wszechobecnych wyprzedaży i promocji, należy być ostrożnym, dokonując zakupów internetowych. Proszę pamiętać że coś co kosztuje krocie nie trafia się za darmo, powinniśmy dokładnie sprawdzić wszelkie informacje dotyczące firmy oferującej wyjątkowo atrakcyjne oferty, Warto też zapoznać się z opiniami o danym sprzedawcy.

 

Takie formy przestępstwa to oszustwo, grozi za nie kara do 8 lat pozbawiania wolności. Policjanci dokładają wszelkich starań, żeby zatrzymać oszustów.

 

asp. Joanna Golus / KPP Białobrzegi 

Powrót na górę strony