Aktualności

POLICJANCI CZYTAJĄ DZIECIOM

Data publikacji 08.05.2024

Odpowiadając na zaproszenie Białobrzeskiego Centrum Kultury Białe Brzegi, białobrzescy policjanci włączyli się w akcję propagującą czytelnictwo wśród dzieci.

Z przedszkolakami spotkała się aspirant Joanna Golus, by przeczytać im baję Hansa Christiana Andersena „Stokrotka”. Pamiętajmy, że czytanie książek pomaga w relacjach międzyludzkich, uczy i wspomaga rozwój dziecka. To także doskonała forma spędzania wolnego czasu.

Czytanie książek kształtuje wyobraźnię i wrażliwość, a także rozwija umiejętności poprawnego wypowiadania się. Dlatego tak ważne jest byśmy czytali naszym dzieciom już od najmłodszych lat, a tych starszych zachęcali do samodzielnego czytania. Czytelnictwo propagują także policjanci, którzy chętnie przychodzą do szkół, przedszkoli czy domów kultury by poświęcić swój czas na czytanie dzieciom. Ostatnie spotkanie z małymi czytelnikami odbyło się we wtorek (7 maja) w Białobrzeskim Centrum Kultury Białe Brzegi. Funkcjonariuszka spotkała się z przedszkolaczkami z Niepublicznego Przedszkola Promyczek.

Bardzo dziękujemy za zaproszenie do tak wspaniałej akcji i z nieśmiałością polecamy się na przyszłość.

asp. Joanna Golus / KPP Białobrzegi 

Powrót na górę strony