Aktualności

WIDZISZ OSOBĘ BEZDOMNĄ NIE BĄDŹ OBOJĘTNY! REAGUJ!

Data publikacji 22.11.2023

Okres jesienno – zimowy jest szczególnie trudnym czasem dla osób pozostających w bezdomności. W tym okresie białobrzescy Policjanci podejmują wzmożone działania by takim osobom pomóc, sprawdzają miejsca, gdzie osoby bezdomne szukają schronienia.

Od kilku już dni temperatura spadła znacznie poniżej zera. Niskie temperatury to śmiertelne zagrożenie dla osób pozostających w kryzysie bezdomności, które szukają schronienia by przetrwać okres jesienno - zimowy. Dlatego też policjanci z KPP Białobrzegi regularnie sprawdzają, jak takie osoby radzą sobie w tym ciężkim dla nich czasie. Sprawdzają także pustostany i miejsca w których mogą szukać schronienia bezdomni.


Jeśli napotkasz osoby bezdomne , nieporadne życiowo czy będące pod wpływem alkoholu postaraj się odpowiednio zareagować. Nie bądźmy obojętni! Kiedy wiemy, że ktoś potrzebuje pomocy zadzwońmy na numer alarmowy 112. Zgłoszeń można dokonać też za pomocą aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Wszystkie takie zgłoszenia są na bieżąco sprawdzane przez białobrzeskich policjantów.

Asp. Joanna Golus

 

Powrót na górę strony