Aktualności

Areszt za rozbój

Data publikacji 20.11.2023

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Białobrzegach zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o rozbój, do którego doszło na terenie Białobrzegów. Obaj usłyszeli zarzuty rozboju i decyzją Sądu zostali aresztowani na trzy miesiące.

Do rozboju doszło w dniu 16 listopada 2023 r., w jednym z białobrzeskich marketów. Dwóch mężczyzn zabrało towar w postaci alkoholu i środków chemicznych i wyszło za linię kas bez płacenia. Ekspedientki ze sklepu zwróciły im uwagę że za towar należy zapłacić i chciały im uniemożliwić wyjście ze sklepu, wtedy mężczyźni stali się agresywni, zaczęli przepychać pracownice i użyli w stosunku do kobiet gazu łzawiącego. Uciekli ze sklepu i dzięki szybkiej reakcji białobrzeskich funkcjonariuszy już kilka minut później jeden ze sprawców, 38- letni mieszkaniec pow. piaseczyńskiego został zatrzymany. Ujawniono także pojazd należący do mężczyzny w którym znajdowały się środki chemiczne i słodycze o znacznej wartości. Mężczyzna był już wielokrotnie karany za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu oraz przestępstwa narkotykowe.

W wyniku pracy operacyjnej w piątek zatrzymano na terenie gminy Góra Kalwaria drugiego ze sprawców 37- latka, który także był już wcześniej karany.

Decyzją Sądu Rejonowego w Grójcu mężczyźni trafili do aresztu gdzie czekać będą na rozprawę. Za to przestępstwo grozi im kara pozbawienia wolności od roku do lat 10.

asp. Joanna Golus 

Powrót na górę strony