Aktualności

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI Z BIAŁOBRESKĄ POLICJĄ

Data publikacji 11.11.2023

Białobrzescy policjanci mieli przyjemność gościć na Rodzinnym Pikniku Patriotycznym zorganizowanym na terenie Ośrodka szkolno-treningowego Fort Pacew w dniu 11 listopada z okazji Święta Niepodległości. Najmłodsi uczestnicy pikniku mogli zapoznać się z zawodem policjanta i przekonać się „na własnej skórze” jak to jest być choć przez chwilę umundurowanym funkcjonariuszem.

Dzięki takim spotkaniom policjanci mają możliwość przybliżyć obecnym osobom tematy związane z szeroko rozumianym bezpieczeństwem, głowienie skupiając się na kwestiach związanych z bezpieczeństwem w ruchu drogowych, gdyż w tej sferze dochodzi do licznych naruszeń. Osobom biorącym udział w wydarzeniu przypomniano o przepisach związanych z przewożeniem swoich pociech oraz o stosowaniu się do przepisów ruchu drogowego.

Dzieci chętnie uczestniczyły w przygotowanych przez Policjantów atrakcjach. Miały możliwość uzyskać „Certyfikat daktyloskopijny” ze swoimi odciskami palców, który cieszył się największym zainteresowaniem wśród najmłodszych  uczestników pikniku. Przypomnieli również dzieciom jak mają się zachowywać w obecności nieznajomych osób. Dzieci otrzymały od Policjantów krzyżówki, kolorowanki, plany lekcji oraz bardzo ważne szczególnie w ostatnim czasie odblaski. Kask, kamizelka przeciwuderzeniowa, tarcza i pałka pozwoliły choć przez chwilę być w „skórze policjanta”. Była doskonała okazja do przybliżenia najmłodszym roli policji w społeczeństwie.

asp. Joanna Golus 

Powrót na górę strony