Aktualności

O „ Bezpiecznych Wakacjach” policjanci rozmawiali z dziećmi

Data publikacji 23.06.2017

Policjanci z Białobrzegów odwiedzili szkoły na terenie naszego powiatu i rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie podczas wakacji. Omówili zagrożenia jakie najczęściej pojawiają się podczas różnych form wypoczynku.

Dzielnicowy gminy Stromiec  kilka dni temu odwiedził Publiczne Gimnazjum w Stromcu. Wykorzystując fakt, że jeszcze trwa rok szkolny przeprowadził prelekcje z dziećmi na temat bezpiecznego spędzania wakacji. Podobne spotkanie odbyło się we wtorek w publicznym Gimnazjum w Rogolinie. Tam również dzielnicowi i policjanci z Zespołu do spraw profilaktyki nieletnich  odbyli z uczniami spotkanie. Poruszone zostały tematy bezpieczeństwa na drodze, bezpieczeństwa w miejscu spędzania wypoczynku i bezpieczeństwa nad wodą. Funkcjonariusze przypomnieli, że w okresie wakacji zwiększa się ilość osób korzystających z rowerów i motorowerów. Za tym także idą wykroczenia jakich najczęściej dopuszczają się młodzi kierujący. Wymienić można tu jazdę bez hełmu ochronnego na motorowerze,  jazdę bez uprawnień i niekorzystanie z elementów odblaskowych podczas poruszania się po zmierzchu. Policjanci nawiązali do problematyki  dopalaczy. Omówili przyczyny sięgania po narkotyki i dopalacze przez młodych ludzi, kwestie prawne oraz aspekty zdrowotne zażywania środków odurzających. Dzieci dowiedziały się w jaki sposób należy się zachować w kontaktach z osobami nieznanymi, jak unikać osób zachowujących się podejrzanie i kogo powiadomić w przypadkach kiedy obca osoba przekracza wyznaczone przez dzieci granice. Słoneczna wakacyjna pogoda, zabawa i dużo wolnego czasu który młodzież i dzieci będą spędzać nad wodą skłoniły policjantów do omówienia wielu zagrożeń związanych z taką formą wypoczynku. Szczególnie po spożyciu alkoholu w głowach wczasowiczów rodzą się różne pomysły, które szybko realizują. Woda błędów popełnionych  przez nieodpowiedzialne osoby nie wybacza i rzadko kiedy daje drugą szansę.  Na spotkaniu w ramach akcji informacyjno-edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo…nad wodą” dzielnicowi omówili zagrożenia do jakich najczęściej dochodzi na akwenach , przestrzegali przed brawurą, przypomnieli zasady udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej i propagowali właściwe zachowania.

Spotkanie policjantów z młodymi ludźmi na pewno przyczyni się do wzrostu ich świadomości oraz bezpieczeństwa podczas wakacyjnego wypoczynku.

 

/EB

Powrót na górę strony