Aktualności

ODPOWIEDZIALNOŚĆ KARNA NIELETNICH

Data publikacji 24.03.2023

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Białobrzegach zakończyli intensywny tydzień uświadamiania dzieci i młodzieży. Na spotkaniach z młodymi ludźmi poruszano tematy o współczesnych zagrożeniach, a także omówiono z jakimi konsekwencjami przyjdzie im się zmierzyć w momencie łamania przepisów prawa.

Białobrzescy policjanci od poniedziałku przeprowadzali prelekcje z uczniami szkół podstawowych z gminy Stara Błotnica, miasta i gminy Białobrzegi oraz gminy Radzanów. Spotkania odbywały się z uczniami klas 4- 8 w ramach akcji prowadzonych przez Komendę Powiatową Policji w Białobrzegach „Stop! - Małoletni też odpowiada za swoje czyny.”, „Mam prawo być sobą” oraz „Anonimowość i bezpieczeństwo w sieci – prawda czy fałsz?”.

Uczniom przypomniano znaczenie tak ważnych i zarazem zapomnianych w dzisiejszym świecie słów jak szacunek do drugiego człowieka i tolerancja. Poruszony został temat „hejtu” w internecie oraz zagrożeń mogących pojawić się w wirtualnej przestrzeni.

Podczas prelekcji uświadamiano dzieci między innymi, że każde uchylanie się od obowiązku szkolnego, agresywne zachowanie w stosunku do rówieśników czy nauczycieli, jak również przywłaszczanie rzeczy, czy ich niszczenie stanowi demoralizację, a dla małoletnich którzy ukończyli 13 lat może skończyć się nawet Sądem.


 

Powrót na górę strony