Aktualności

WJECHAŁ DO ROWU I UCIEKŁ Z MIEJSCA ZDARZENIA BO BYŁ NIETRZEŹWY

Data publikacji 21.03.2023

W poniedziałek policjanci z białobrzeskiej drogówki pracowali na miejscu zdarzenia drogowego w Pągowcu, gdzie kierowca Scanii wjechał do przydrożnego rowu i uciekł. Mundurowi ustalili i zatrzymali kierowcę, który był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie prawie 2 promile alkoholu. W tym zdarzeniu na szczęście nikomu nic się nie stało, ale mogło skończyć się to tragicznie nie tylko dla nietrzeźwego kierowcy , ale także innych uczestników ruchu drogowego.

W miniony poniedziałek po godzinie 14:00 dyżurny białobrzeskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Pągowiec na trasie S7. Kierowca Scanii wjechał do przydrożnego rowu. Policjanci na miejscu nie zastali kierowcy, który chwilę po tym jak wjechał do rowu, uciekł.  Dzięki szybkiej interwencji funkcjonariuszy kierowca samochodu został zatrzymany. 49- latek próbował ukryć się przed policjantami na terenie pobliskiej miejscowości. Funkcjonariusze z białobrzeskiej drogówki przewieźli mężczyznę do komendy, mężczyzna został przebadany alkomatem, badanie wykazało, że ma on w swoim organizmie prawie 2 promile alkoholu.

Niebawem 49-letni mężczyzna usłyszy zarzut kierowania samochodem pod wpływem alkoholu, za co grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Apelujemy o rozwagę i trzeźwe myślenie za kierownicą! W tym zdarzeniu na szczęście nikt nie ucierpiał, ale mogło to skończyć się tragicznie nie tylko dla kierowcy, który zdecydował się prowadzić pojazd na „podwójnym gazie”, ale także dla innych uczestników ruchu drogowego.

 

Autor: mł. asp. Ewa Kozyra

Powrót na górę strony