Aktualności

DACHOWAŁ W PRZYDROŻNYM ROWIE. RANNY PASAŻER TRAFIŁ DO SZPITALA

Data publikacji 01.03.2023

Najprawdopodobniej niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze było przyczyną dachowania kierującego osobowym hyundaia. To wstępne ustalenia policjantów pracujących na miejscu wypadku, do którego doszło w miejscowości Broniszew na drodze lokalnej. Ranny w zdarzeniu pasażer auta z urazem głowy został przetransportowany do szpitala. Jak się okazało kierowca pojazdu, był pijany. Miał blisko 2,5 promile alkoholu w organizmie.

Do zdarzenia doszło dziś (01.03.2023) w godzinach rannych na drodze lokalnej w miejscowości Broniszew. Jak wstępnie ustalili policjanci pracujący na miejscu zdarzenia, 49-letni kierowca Hyundaia ix35 najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, na łuku drogi wpadł w poślizg i dachował w przydrożnym rowie. Jak się okazało, był pijany. Miał blisko 2,5 promile alkoholu w organizmie.

Poszkodowana w wypadku 37-letni pasażer pojazdu z urazem głowy został przetransportowana przez załogę karetki pogotowia do szpitala w Grójcu.

Teraz policjanci wyjaśniają wszystkie przyczyny i okoliczności tego zdarzenia. Kierujący pojazdem stracił prawo jazdy, a za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych i wysoka grzywna.

Powrót na górę strony