Aktualności

BEZPIECZNE FERIE – DZIAŁANIA BIAŁOBRZESKICH POLICJANTÓW

Data publikacji 08.02.2023

Już nie długo w województwie mazowieckim rozpoczną się ferie zimowe. Aby były bezpieczne jeszcze przed ich rozpoczęciem białobrzescy policjanci spotykają się z dziećmi szkół i przedszkoli naszego powiatu. Podczas rozmów, funkcjonariusze przypominają o bezpieczeństwie w trakcie zimowych zabaw oraz o tym, jak bezpiecznie korzystać z internetu. Tym razem spotkaliśmy się z dziećmi ze Szkoły Podstawowej w Bożym.

W ostatnim czasie białobrzescy policjanci przeprowadzili cykl spotkań z uczniami szkół i przedszkoli z terenu powiatu prudnickiego. Funkcjonariusze rozmawiali z dziećmi na temat bezpieczeństwie w trakcie zbliżających się ferii.

Policjanci w ramach akcji „ Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” oraz Bezpieczne ferie” omówili zasady bezpieczeństwa w trakcie zabaw na śniegu, podczas jazdy na nartach, sankach i łyżwach. Omówili zasady bezpieczeństwa na stoku, konieczności stosowania kasku ochronnego i przestrzegania zasad na trasach przeznaczonych do zjazdów.

W trakcie spotkania funkcjonariusze zachęcili wszystkie dzieci do wzięcia udziału w konkursie plastyczno-filmowym na zilustrowanie Dekalogu Reguł Międzynarodowej Federacji Narciarskiej FIS pod nazwą Śnieżny Dekalog”. Konkurs adresowany jest do dzieci i młodzieży. Organizatorem konkursu jest Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji, a partnerami są: Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa Polskiego Związku Narciarskiego, Polski Związek Narciarski, Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Snowboardu oraz Fundacja PZU.

Autor: mł. asp. Ewa Kozyra

Powrót na górę strony