Aktualności

BIAŁOBRZESKA POLICJANTKA PROMOWAŁA SWÓJ ZAWÓD WŚRÓD UCZNIÓW KLAS MUNDUROWYCH

Data publikacji 03.02.2023

Policjantka z białobrzeskiej komendy kolejny raz uczestniczyła w spotkaniu z młodzieżą, podczas którego opowiadała o swoim zawodzie, zachęcając jednocześnie do wstąpienia do Policji. Przypominamy, że kolejny nabór zaplanowany jest na 27 lutego, a wszystkie niezbędne informacje rekrutacyjne znajdują się na stronie białobrzeskiej policji – ZAPRASZAMY!

Spotkania z młodzieżą to doskonała okazja do promowania zawodu policjanta. Dlatego też białobrzeska funkcjonariuszka chętnie uczestniczy w różnych spotkaniach z młodymi ludźmi, gdzie może opowiadać o tym co robi.

Ostatnie takie spotkanie funkcjonariuszka przeprowadziła w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica w Białobrzegach, gdzie odbiorcami byli uczniowie klas maturalnych. Policjantka opowiadała na czym polega jej praca, a przede wszystkim kto może zostać policjantem. Mundurowa w przystępny sposób omówiła zasady naboru do służby w Policji. Przedstawiła wymogi formalne oraz szczegółowo wyjaśniła procedurę kwalifikacyjną, która składa się z kilku etapów, w tym badań psychologicznych, testu wiedzy, testu sprawności fizycznej, szczegółowych badań lekarskich.

Policjantka opowiadała również o tym, jak na co dzień wygląda ich służba, dzieląc się z młodzieżą doświadczeniami zawodowymi. Podkreślała, że zadaniem Policji jest dbanie o bezpieczeństwo w naszym kraju, że noszenie munduru zobowiązuje, ale daje też mnóstwo satysfakcji z niesienia pomocy innym.Uczniowie mieli dużo pytań, na które uzyskali odpowiedzi.

Przypominamy, że informacje na temat rekrutacji znajdą Państwo na stronie internetowej białobrzeskiej jednostki w zakładce służba w Policji.

Powrót na górę strony