Aktualności

ODPRAWA ROCZNA, CZYLI PODSUMOWANIE PRACY BIAŁOBRZESKICH POLICJANTÓW W 2022 ROKU

Data publikacji 02.02.2023

31 stycznia 2023 r. na Sali Konferencyjnej Hali Sportowej w Białobrzegach odbyła się odprawa roczna podsumowująca stan bezpieczeństwa na terenie powiatu oraz efekty pracy funkcjonariuszy w minionym roku. W uroczystej naradzie uczestniczył I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu insp. Jakub Gorczyński. Wśród zaproszonych gości byli przedstawiciele władz samorządowych, służb mundurowych, prokuratury oraz sądu.

Odprawę służbową rozpoczął Komendant Powiatowy Policji w Białobrzegach mł. insp. Grzegorz Mikołajczyk uroczystym przywitaniem przybyłych gości oraz kadry kierowniczej białobrzeskiej komendy. W trakcie wystąpienia Komendant podziękował przedstawicielom wszystkich władz samorządowych i instytucjom za codzienną współpracę z naszą jednostką. Zwrócił uwagę jak ważne jest ich wsparcie. Komendant podziękował wszystkim uczestnikom odprawy za wspólny wysiłek na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców powiatu białobrzeskiego.  Komendant zaprezentował stan kadrowy jednostki oraz wyniki pionu logistycznego w 2022 roku.

Następnie I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w w Białobrzegach podinsp. Paweł Ozga zaprezentował wyniki pionu prewencji, ruchu drogowego oraz pionu kryminalnego za rok 2022, wskazując na szereg obszarów, w których białobrzeska Policja osiągnęła bardzo dobre wyniki w garnizonie mazowieckim. Zaprezentował m.in. ilość ujawnionych wykroczeń, ilość przeprowadzonych interwencji oraz wylegitymowanych osób. Komendant oprócz podania wyników w liczbach wspomniał także o czynniku mającym wpływ na poprawę stanu bezpieczeństwa mieszkańców powiatu jakim były działania prewencyjne i profilaktyczne. W zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym przedstawił m. in. ilość kolizji i wypadków drogowych oraz ujawnionych wykroczeń drogowych. 

Praca mundurowych z powiatu białobrzeskiego została pozytywnie oceniona również przez I Zastępcę Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu insp. Jakuba Gorczyńskiego. Podsumowując pracę i wyniki osiągnięte w ubiegłym roku I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu podziękował wszystkim funkcjonariuszom za zaangażowanie i pracę na wysokim poziomie oraz przedstawił główne kierunki pracy na 2023 rok.

Autor: mł. asp. Ewa Kozyra

Powrót na górę strony