Aktualności

SPOTKANIE DZIELNICOWEGO Z NAJMŁODSZYMI UCZNIAMI SZKOŁY PODSTAWOWEJ. ROZMAWIANO O BEZPIECZEŃSTWIE

Data publikacji 23.11.2022

Dzielnicowy z białobrzeskiej komendy odwiedził uczniów szkoły podstawowej w Rogolinie. W ramach prowadzonej akcji "Wzajemny szacunek i znajomość prawa- podstawą bezpieczeństwa" policjant podczas spotkania omówił podstawowe zasady bezpieczeństwa obowiązujące na drodze oraz przypomniał jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe noszone na odzieży lub plecaku. Była mowa również o sytuacjach zagrożenia, o numerze alarmowym, a także o pracy wykonywanej przez mundurowych.

Podczas spotkań z uczniami funkcjonariusze omawiają zasady bezpiecznego korzystania z dróg przez najmłodszych uczestników ruchu drogowego i opowiadają na jakie niebezpieczeństwa uważać podczas drogi do i ze szkoły. Takie właśnie informacje usłyszeli z ust dzielnicowego uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Rogolinie. Policjant przekazał kolejnym młodym uczestnikom ruchu drogowego informacje na temat przechodzenia przez przejścia dla pieszych kierowane sygnalizacją świetlną oraz te bez sygnalizacji. Była również mowa o bezpieczeństwie w domu i na podwórku. Policjant ostrzegał także przed kontaktami z nieznajomymi osobami oraz obcymi zwierzętami.

Poruszana na zajęciach tematyka bezpieczeństwa przybliżyła najmłodszym wiedzę na temat możliwości uzyskania pomocy w sytuacjach niebezpiecznych. Funkcjonariusz przypomniał dzieciom pod jaki nr telefonu można zadzwonić, aby uzyskać pomoc w sytuacji zagrożenia.

Na koniec spotkania dzielnicowy opowiedział dzieciom o odblaskach, które bezwzględnie powinny znaleźć się na ich odzieży wierzchniej, gdyż dobra widoczność na drodze to gwarancja bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego, a takimi właśnie są także piesi.

Autor: mł. asp. Ewa Kozyra

Powrót na górę strony