Aktualności

„POLICYJNA AKADEMIA BEZPIECZNEGO KONSUMENTA” – PIERWSZY ETAP PROJEKTU ZA NAMI

Data publikacji 28.10.2022

Trwa II edycja projektu pn. „Policyjna Akademia Bezpiecznego Konsumenta”. Głównym celem projektu jest zwiększenie bezpieczeństwa ekonomicznego konsumenta na rynku poprzez wzrost wiedzy i świadomości zagrożeń związanych z obrotem pieniędzmi oraz uczestnictwem w transakcjach handlowych, ze szczególnym uwzględnieniem przestępstw internetowych. Projekt adresowany jest m.in. do młodzieży i nauczycieli.

Projekt na terenie powiatu białobrzeskiego  realizowany jest przez funkcjonariuszy wydziału prewencji białoberzeskiej  komendy  Policji, w dwóch szkołach średnich  - w Zespole Szkół Ponadpodstawowych  i Liceum Oglnokształcącym w Białobrzegach. Działania realizowane są od początku października. Funkcjonariusze przeprowadzili warsztaty prewencyjne pn. „Bezpieczeństwo finansowe młodego konsumenta", z zakresu bezpieczeństwa ekonomicznego konsumenta na rynku, w tym posługiwania się pieniądzem (również elektronicznym), zawierania transakcji handlowych.

Celem głównym projektu jest zwiększenie bezpieczeństwa ekonomicznego konsumenta na rynku poprzez wzrost wiedzy i świadomości zagrożeń związanych z obrotem pieniędzmi (w tym pieniądzem elektronicznym) oraz uczestnictwem w transakcjach handlowych, ze szczególnym uwzględnieniem specyfiki ryzyka przestępstw internetowych.

Uczestnicy warsztatów wzieli także udział w konkursie profilaktycznym. Prace zostały przesłane do Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu. Dla zwycięzców konkursu przewidziano nagrody w postaci bonów podarunkowych oraz wyróżnienia. Najlepsze prace konkursowe będą publikowane w formie notatników zeszytowych, których okładki będą opatrzone nagrodzonymi pracami. Tak przygotowane materiały edukacyjne będą wykorzystywane w dalszych działaniach profilaktyczno-edukacyjnych.

Realizatorem działań w II edycji projektu pn. „Policyjna Akademia Bezpiecznego Konsumenta” jest Komenda Wojewódzka Policji zs. w Radomiu. Projekt dofinansowany jest przez Narodowy Bank Polski w ramach programu edukacji ekonomicznej.
 

 

Autor:. mł. asp. Ewa Kozyra

Powrót na górę strony