Aktualności

PANI POLICJANTKA Z WIZYTĄ W PRZEDSZKOLU

Data publikacji 18.10.2022

Niecodzienne zajęcia odbyły się w przedszkolu w Przybyszewie. Co robią policjanci, kiedy i jak wezwać ich na pomoc oraz jak prawidłowo, bezpiecznie zachować się na drodze i w czasie zabawy - to treści, które poznały przedszkolaki.

Edukacja i profilaktyka to jedno z zadań wykonywanych przez policjantów. Funkcjonariusze chętnie odpowiadają na prośby placówek oświatowych, organizując spotkania edukacyjne. Tak było również dziś , kiedy to st. sierż. Magdalena Zawadzka -Miros z białobrzeskiej komendy otrzymał specjalne zaproszenie na spotkanie do przedszkolaków z Przybyszewa

Policjantka opowiedział małym słuchaczom o swojej pracy, o tym co robią policjanci, kiedy i jak wezwać ich na pomoc. Przedstawiła dzieciom także podstawowe zasady bezpieczeństwa: jak prawidłowo zachowywać się na drodze, w domu i podczas zabaw.

Dla maluchów rozmowa z policjantką i zadawanie pytań jest dużą atrakcją. Po takich spotkaniach przedszkolaki są bardziej świadome własnego bezpieczeństwa i bywa, że to właśnie one wskazują dorosłym jak należy przechodzić przez jezdnię.

 

Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze. Takie spotkania są zawsze doskonałą okazją by dzieci poznały zawód i pracę policjanta i dowiedziały się o tym jak ważna jest policyjna służba i bezpieczeństwo.

Autor: mł. asp. Ewa Kozyra

Powrót na górę strony