Aktualności

POMARAŃCZOWA ENERGIA – STOP PRZEMOCY W RODZINIE – NIE ZABRAKŁO TAKŻE POLICJI

Data publikacji 19.09.2022

W Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 im. KEN w Białobrzegach, 18 września 2022 roku Fundacja Koalicja dla Młodych zorganizowała dzień z „pomarańczową energią”, w którym udział wzięła także st. sierż. Magdalena Zawadzka-Miros z Komendy Powiatowej Policji w Białobrzegach.

Głównym przesłaniem paragramu Pomarańczowa Energia – Stop przemocy w rodzinie było zwrócenie uwagi na problem jakim jest przemoc fizyczna, ale również ta mniej zauważalna psychiczna. Dzieci i dorośli mogli uświadomić sobie, że czasem osoby obok nas, pomimo normalnego z zewnątrz funkcjonowania mogą być ofiarami przemocy. Czasem małe wsparcie, może dać poczucie bezpieczeństwa, dzięki któremu osoby dotknięte przemocą otworzą się i dadzą szanse, na pomoc sobie. Ofiary przemocy często nie wierzą w to, że można im pomóc i obwijaną siebie za to, że są krzywdzone zazwyczaj przez „najbliższych”. Przemoc do bardzo delikatna kwestia i dlatego jest tematem tabu. Nie bójmy się pomagać, zapytajmy, okażmy wsparcie, powiadommy odpowiednie służby o niepokojących nas sygnałach. Dzięki temu pomożemy i uchronimy naszego kolegę/ koleżankę przed złem jakim jest przemoc.

 

Funkcjonariuszka Komendy Powiatowej Policji w Białobrzegach w trakcie programu opowiadała o przemocy. Przygotowała także, specjalne stanowisko na którym odpowiadała na zadawane pytania. Nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych przygotowanych przez policjantkę – krzyżówki, kolorowanki i rożnego rodzaju gadżety. Można było także wykonać odbitkę swojej dłoni.

st. sierż. Magdalena Zawadzka-Miros przypomniała zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym dla pieszego jak i dla kierującego.

Uczestnicy Pomarańczowej Energi dodatkowo otrzymali ulotki dotyczące: przemocy w rodzinie, metod stosowanych przez oszustów i sposobów zapobiegania włamaniom do domów, bezpieczeństwa dzieci w sieci oraz handlu ludźmi.

Powrót na górę strony