Aktualności

NIE ZATRZYMAŁ SIĘ DO KONTROLI, SPOWODOWAŁ KOLIZJĘ, BYŁ NIETRZEŹWY I MIAŁ NARKOTYKI

Data publikacji 14.09.2022

Do policyjnego aresztu trafił kierowca audi, który w Starej Błotnicy nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Okazało się, że nie dość, że mężczyzna spowodował kolizję, był nietrzeźwy i prowadził auto mimo zakazu, to jeszcze miał przy sobie narkotyki. Za popełnione przestępstwa, 22-letni mieszkaniec Radomia odpowie przed sądem.

Do zdarzenia doszło w niedzielny wieczór funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego białobrzeskiej komendy podczas patrolowania Starej Błotnicy ujawnili kierującego audi, który wyprzedził nieoznakowany radiowóz na podwójnej linii ciągłej. Mimo podawanych sygnałów, kierowca przyśpieszył i zaczął uciekać. Policjanci podjęli za nim pościg i po chwili kierujący audi stracił panowanie nad pojazdem i na skrzyżowaniu uderzył w słup energetyczny.

Okazało się, że 22-letni mieszkaniec Radomia był nietrzeźwy. Badanie wykazało ponad  promil alkoholu  w jego organizmie. Mężczyzna był objęty Sądowym zakazem prowadzenia pojazdów. Dodatkowo podczas kontroli policjanci znaleźli w pojeździe narkotyki. Wstępne badanie wykazało, że zabezpieczone substancje to marihuana.

Mężczyzna został zatrzymany, trafił do policyjnego aresztu.22-latkowi grozi odpowiedzialność za niezatrzymanie się do kontroli, kierowanie w stanie nietrzeźwości w okresie obowiązywania zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych , posiadanie narkotyków oraz spowodowanie kolizji drogowej.

Autor: mł. asp. Ewa Kozyra

Powrót na górę strony