Aktualności

NIELEGALNIE WYRABIAŁ ALKOHOL

Data publikacji 14.09.2022

Ponad 20 litrów alkoholu oraz urządzenia służące do jego destylacji ujawnili w gminie Stara Błotnica funkcjonariusze zajmujący się przestępczością gospodarczą w białobrzeskiej Komendzie. Alkohol nielegalnie, wbrew ustawie o wyrobie alkoholu etylowego oraz wytwarzaniu wyrobów tytoniowych, produkował 30-latek. Teraz grozi mu kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Funkcjonariusze zajmujący się  przestępczością gospodarczą w białobrzeskiej komendzie udali się do jednej z miejscowości na terenie gminy Stara Błotnica, gdzie na jednej z posesji, miał być  wytwarzany nielegalnie  alkohol. Kontrola pomieszczeń należących do 30-latka potwierdziła tą informację. Policjanci ujawnili nie tylko urządzenia służące do destylacji alkoholu ale także gotowy już produkt do sprzedaży .

Mężczyzna został zatrzymany. Teraz zgodnie z obowiązującą ustawą o wyrobie alkoholu etylowego oraz wytwarzaniu wyrobów tytoniowych, za wyrabianie alkoholu bez wymaganego wpisu do rejestrów może mu grozić kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

 

Autor: mł. asp. Ewa Kozyra

Powrót na górę strony