Aktualności

BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY Z BIAŁOBRZESKĄ POLICJĄ

Data publikacji 08.09.2022

Białobrzescy policjanci na terenie powiatu prowadzą działania „Bezpieczna droga do szkoły”. Funkcjonariusze dbają o to, aby najmłodsi czuli się bezpiecznie. Przypominają dzieciom o zasadach prawidłowego poruszania się po drogach, a szczególnie przechodzenia przez jezdnię.

„Bezpieczna droga do szkoły", to coroczne działania policjantów. Jeszcze w czasie trwania wakacji policjanci sprawdzali stan dróg i oznakowanie w rejonach szkół, a z chwilą rozpoczęcia roku szkolnego policyjne patrole pełnią służbę przede wszystkim w rejonach szkół i zwracają uwagę na wszystkie nieprawidłowe zachowania uczestników ruchu drogowego. Białobrzescy policjanci rozpoczęli również spotkania w przedszkolach i szkołach, gdzie przypominają zasady bezpiecznego poruszania się po drogach oraz jak bezpiecznie spędzać czas poza zajęciami szkolnymi.

Szczególnym nadzorem mundurowi obejmą placówki, w rejonie których jest największe natężenie ruchu.

Powracające do szkoły, po wakacyjnej przerwie dzieci i młodzież, często zapominają o własnym bezpieczeństwie. Dlatego apelujemy do kierujących, by zwracali szczególną uwagę na dzieci, które w rejonach szkół przechodzą przez jezdnię. Pamiętajmy, by zwolnić, zatrzymać się i umożliwić przejście oczekującym dzieciom.

"Bezpieczna droga do szkoły" to działania, które prowadzone są na terenie Białobrzegów i powiatu w trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży.

mł. asp. Ewa Kozyra

Powrót na górę strony