Aktualności

ZATRZYMALI 18 KIERUJĄCYCH POD WPŁYWEM ALKOHOLU

Data publikacji 08.09.2022

Od początku sierpnia policjanci białobrzeskiej drogówki zatrzymali aż 18 kierujących pod wpływem alkoholu. Aż 12 z nich odpowie za popełnienie przestępstwa jakim jest jazda w stanie nietrzeźwości, pozostali poniosą konsekwencje za popełnienie wykroczenia. Kierujący, którzy kierowali „na podwójnym gazie” już utracili swoje prawo jazdy. Czynności w sprawach trwają.


Tylko w sierpniu  policjanci białobrzeskiej drogówki zatrzymali aż 18 kierujących, którzy prowadzili pojazdy pod wpływem alkoholu. Kontrole trzeźwości prowadzone są nie tylko w ramach akcji policyjnych „Trzeźwość”, ale również w czasie kontroli drogowych. Każdy policyjny radiowóz wyposażony jest w urządzenie do badania zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu. Ponadto policjanci białobrzeskiej drogówki posiadają urządzenia do wykrywania narkotyków w organizmie kierującego. Te środki, a także determinacja policjantów pozwala na eliminowanie kierujących, którzy jadąc pod wpływem alkoholu są zagrożeniem dla siebie i pozostałych uczestników ruchu drogowego. Wśród 18 zatrzymanych kierowców, aż 13 popełniło przestępstwo kierując pojazdem w stanie nietrzeźwości. 
Białobrzescy policjanci przypominają, że zgodnie z obowiązującymi przepisami  za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat więzienia i zakaz prowadzenia samochodów. Ponadto sąd obowiązkowo orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych w przypadku osoby, która po raz pierwszy prowadziła w stanie nietrzeźwości, oraz nie mniejszej niż 10 tys. złotych, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem pod wpływem alkoholu. 

Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę oraz stosowanie się do hasła "JADĘ NIE PIJĘ!". Pośpiech, roztargnienie oraz nieodpowiedzialność mogą doprowadzić do utraty zdrowia, a nawet życia. Apelujemy również do osób, które widzą pijanego kierowcę, aby jak najszybciej powiadamiały policję. W ten sposób mogą uratować czyjeś zdrowie lub życie.

 

Autor: mł. asp. Ewa Kozyra

Powrót na górę strony