Aktualności

AKTUALNOŚCI BIAŁOBRZESKIEJ „DROGÓWKI”

Data publikacji 17.05.2017

Zatrzymane prawa jazdy, kolizje i wypadki drogowe to bilans zdarzeń od początku miesiąca. Apelujemy do kierujących o ostrożność podczas jazdy.

Od ostatniej publikacji dotyczącej zatrzymanych praw jazdy niewiele zmieniło się w zakresie respektowania przepisów przez kierowców.  Jeszcze bardzo duża część kierowców przekracza prędkość w obszarze zabudowanym.  Dotyczy to szczególnie dróg, przebiegających przez miejscowości mocno zurbanizowane o dużym natężeniu ruchu pieszych i pojazdów. Tam policjanci notują najwięcej wykroczeń drogowych w postaci przekraczania prędkości jazdy przez kierowców. Wynikiem kontroli drogowych są zatrzymane obligatoryjnie prawa jazdy na okres 3 miesięcy. Tak stało się w przypadku 14 kierowców. Rekordzista miał na liczniku ponad 120km/h. Nie ma tu mowy o zagapieniu się , jak to bywa w większości tłumaczeń  przy kontrolach drogowych.  W jednym przypadku, prawo jazdy zostało zatrzymane za kierowanie pod wpływem alkoholu. Kierowca miał w wydychanym powietrzu ponad 2 promile alkoholu. Teraz o jego uprawnieniach i karze jaką poniesie zadecyduje Sąd. Nie obyło się w tym czasie bez kolizji drogowych. Do takich niebezpiecznych zdarzeń doszło aż 10 razy, przy czym w czterech przypadkach przyczyną było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu innemu kierującemu. Oprócz kolizji na drogach naszego powiatu były  trzy wypadki drogowe w których byli ranni. We wszystkich przypadkach przyczyna był taka sama- nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu.

Jak widać na podstawie opisanych zdarzeń drogowych, aby bezpiecznie poruszać się po drogach wystarczy przestrzegać przepisów ruchu drogowego i stosować się do znaków drogowych. Taka postawa na drodze pozwoliłaby  zmniejszyć ilość wypadków o połowę.

Apelujemy o rozwagę  i ostrożność na drodze!!

 

/EB

 

Powrót na górę strony