Aktualności

„TRZEŹWOŚĆ W PRZEWOZIE OSÓB” KOLEJNA EDYCJA

Data publikacji 03.04.2017

W poniedziałek 03 kwietnia br. od rana białobrzescy policjanci na drogach naszego powiatu prowadzą działania pn. „Trzeźwość w przewozie osób”

W czasie akcji policjanci zwrócą szczególną uwagę na trzeźwość kierowców autobusów, busów, taksówek, skontrolują prędkość z jaką poruszają się prowadzonymi przez siebie pojazdami oraz ilość pasażerów w tych pojazdach i sposób ich przewożenia.

Celem działań jest ujawnianie nietrzeźwych uczestników ruchu drogowego, w szczególności wykonujących zarobkowy przewóz osób oraz zminimalizowanie ilości zdarzeń drogowych z ich udziałem. Policjanci zwrócą również uwagę na sposób przewożenia pasażerów przez kierujących pojazdami. Ważne jest aby kierowcy pamiętali o zapinaniu pasów bezpieczeństwa i  przypominali o tym  obowiązku przewożonym pasażerom. Również bardzo ważne jest to, aby w pojeździe nie znajdowało się więcej osób niż pozwalają na to przepisy.  W przypadku takich praktyk zgodnie z obowiązującymi przepisami kierowcy zostanie zatrzymane prawo jazdy na okres trzech miesięcy.

 

/EB

 

Powrót na górę strony