ROZSZERZONE ZASADY BEZPIECZEŃSTWA W POLSCE. - Aktualności - KPP w Białobrzegach

Aktualności

ROZSZERZONE ZASADY BEZPIECZEŃSTWA W POLSCE.

Data publikacji 31.03.2021

Sytuacja epidemiczna w Polsce pogarsza się- liczba nowych zachorowań oraz osób hospitalizowanych znacząco rośnie. Dlatego zasady bezpieczeństwa w całej kraju zostały rozszerzone. Pamiętajmy jednak, że przede wszystkim proste zachowania: noszenie maseczek, dystans społeczny, dezynfekcja to podstawa w zwalczaniu dalszej transmisji wirusa. Policjanci będą egzekwować obowiązujące nakazy, zakazy i ograniczenia, aby maksymalnie zmniejszyć transmisję koronawirusa w społeczeństwie

Policjanci od początku epidemii kontrolują sposób realizowania obowiązujących przepisów sanitarnych. Te, które aktualnie obowiązują w całym kraju, nie są niczym nowym. Po raz kolejny apelujemy ich przestrzeganie.

Aby postępować zgodnie z obowiązującym prawem, musimy używać maseczek ochronnych. Zasada ta obowiązuje zarówno w przestrzeni publicznej- na ulicach, placach czy deptakach, jak i w sklepach. Ważne, aby używać maseczki w sposób właściwy- musimy mieć dokładnie zasłonięte usta, jak i nos. Nic nie daje maseczka noszona na brodzie, odsłanianie nosa nie zatrzymuje transmisji wirusa.

Czas pouczeń i przypominania o obostrzeniach już minął. Policjanci będą stanowczo egzekwować wprowadzone nakazy, zakazy oraz ograniczenia reagując na łamanie obowiązujących przepisów związanych z pandemią koronawirusa. Wiąże się to ze wzmożonymi kontrolami prowadzonymi przez mundurowych i pracowników inspekcji sanitarnej. Osoby niestosujące się do ograniczeń, dystansu społecznego czy zakrywania ust i nosa maseczką, muszą liczyć się z konsekwencjami prawnymi. Podejmowane działania mają na celu zwiększenie odpowiedzialności społecznej, a przez to odciążenie służby zdrowia.

Pamiętaj o zachowaniu dystansu, dezynfekcji rąk, noszeniu maseczki i częstym wietrzeniu pomieszczeń. Wzajemne zrozumienie i respektowanie obowiązujących obostrzeń w tym trudnym czasie znaczącą wpłynie na dalsze rozpowszechnianie się wirusa.

 

Autor: mł. asp. Ewa Kozyra

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy
Powrót na górę strony