Aktualności

Chodzili z wykrywaczem metali po "siódemce"

Data publikacji 20.03.2017

W niedzielę (19.03.2017) na obwodnicy Białobrzegów dwie osoby chodziły z wykrywaczem metali. Za nic mieli bezpieczeństwo swoje i kierowców. Najważniejsze dla nich było odnalezienie obrączki.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Białobrzegach otrzymał zgłoszenie o tym, że dwie osoby chodzą po trasie S7 z wykrywaczem metali. Policjanci którzy pojechali na miejsce byli bardzo zaskoczeni. Okazało się, że kobieta i mężczyzna przeczesywali wykrywaczem metali pobocze drogi w poszukiwaniu obrączki, którą kobieta wyrzuciła z pojazdu w zeszłym roku. Piesi swoją obecnością stwarzali bardzo duże zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dodatkowo pojazd którym przyjechali na miejsce zaparkowany na pasie awaryjnym drogi stwarzał niebezpieczne sytuacje. Amatorzy poszukiwań zostali ukarani  mandatami  za swoje wykroczenia i zaprzestali  poszukiwań.

Wielu pieszych poruszających się po drodze ekspresowej nawet nie zdaje sobie sprawy z niebezpieczeństw jakie niesie tak lekkomyślne zachowanie. Kierowcy  nie przypuszczają, że mogą spotkać pieszego na takiej drodze, a w przypadku zauważenia osoby reagują bardzo gwałtownie powodując zagrożenie w ruchu drogowym.  

 

/EB

Powrót na górę strony